Login

Witamy wszystkich na stronie!

Witamy wszystkich bardzo serdecznie na stronie internetowej I LO im. Komisji Edukacji Narodowej w Sanoku, szkoły o bogatej tradycji i ciekawej historii! Czytaj więcej...

Wirtualny spacer

Wejdź tutaj i pospaceruj po wirtualnych korytarzach naszej szkoły!

Polub nas na Facebooku!

Zapraszamy wszystkich do kliknięcia Lubię To! na stronie naszego liceum na portalu społecznościowym Facebook.

Sprawdź aktualny plan lekcji!

Już jest opublikowany na stronie nowy plan lekcji na obecny rok szkolny!

  

Najlepsze liceum w Sanoku wg Ogólnopolskiego Rankingu Perspektyw w latach:

1999, 2000, 2001, 2002, 2003, 2005, 2006, 2007, 2008, 2009,

2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019, 2020 

 

KONKURS MATEMATYCZNO – FIZYCZNY DLA UCZNIÓW GIMNAZJÓW

11 maja, odbyła się już ósma edycja konkursu matematyczno – fizycznego dla uczniów klas trzecich gimnazjów. Konkurs, jak co roku, spotkał się z dużym zainteresowaniem gimnazjalistów. W konkursowych zmaganiach wzięło udział pięćdziesiąt cztery osoby. Byli to uczniowie wszystkich sanockich gimnazjów oraz gimnazjów z Beska, Brzozowa, Dydni, Niebocka, Niebieszczan, Nowotańca, Tarnawy Dolnej, Zagórza i Zarszyna.

Uczniowie rozwiązywali zadania testowe z fizyki i matematyki, przy czym uczestnicy musieli wykazać  się dużą sprawnością ponieważ na rozwiązanie 30 zadań (po 15 z każdej dziedziny) mieli sześćdziesiąt minut. Każda część konkursu oceniana była oddzielnie.

W tym roku równorzędne pierwsze miejsca w części matematycznej zajęli: uczennica Gimnazjum nr 2 w Sanoku – Katarzyna Sworst oraz Kamil Herbetko uczeń Gimnazjum nr 3 w Sanoku. Zdobywca drugiego miejsca w tej kategorii konkursowej to Jakub Jankiewicz (Gimnazjum nr 3 w Sanoku). Laureatami trzeciego miejsca w części matematycznej zostało dwie osoby, które zdobyły tę samą ilość punktów: Klaudia Mazur (G3 Sanok) oraz Łukasz Burger (Gimnazjum w Zagórzu). Kilkoro młodych matematyków otrzymało też wyróżnienia za wysokie wyniki testu matematycznego, byli to: Sławomir Ziarko (G4 Sanok), Adam Fijałka (Gimnazjum w Dydni), Piotr Lenio (Gimnazjum w Nowotańcu), Kamil Husak (G1 Sanok) i Wiktor Szul (G3 Sanok),

 

Również w części fizycznej grupa laureatów była większa. Laureatów pierwszego miejsca było dwoje: Katarzyna Sworst uczennica Gimnazjum nr 2 w Sanoku (która zdobyła również pierwsze miejsce w części matematycznej, zostając tym samym niekwestionowaną królową konkursu) oraz Dawid Szul, uczeń Gimnazjum w Besku. Drugie miejsce zdobył Kamil Herbetko (G3 Sanok),a na trzecim stopniu podium stanęło aż troje uczniów: Klaudia Mazur (G3 Sanok), Konrad Rajchel (Gimnazjum w Tarnawie Dolnej) oraz Remigiusz Bułdak (G1 Sanok). W tej części konkursu przyznano wyróżnienie za wysokie wyniki, zdobyła je: Katarzyna Grzybowska (G3 Sanok).

Poza tym uczestnicy konkursu uczestniczyli w warsztatach, pokazach matematycznych i fizycznych oraz mini turnieju łamigłówek przygotowanych dla nich przez starszych kolegów z I LO. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku szkolnym poziom prezentowany przez miłośników matematyki i fizyki będzie równie wysoki, a warsztaty przygotowane dla nich będą jeszcze ciekawsze. Już teraz zapraszamy gimnazjalistów do udziału w przyszłorocznym konkursie, a nauczycielom dziękujemy za przygotowanie uczniów do konkursu.

TAK, MAMY TO!!!

WSPÓŁPRACUJEMY

W RAMACH PROGRAMÓW


 

SPEKTRUM DZIAŁAŃ

CHARYTATYWNYCH

 

ROZRYWKOWYCH

I PROMOCYJNYCH